"Piqan idari Rukuchun Olayı protesto önce Çin Büyükelçiliği"

29 Haziran 2013
Share on Facebook
Bookmark this on Google Bookmarks

"Piqan idari Rukuchun Olayı protesto önce Çin Büyükelçiliği"

Turfan idari bölge Piqan 26 Haziran de çıkar sayıda öldürdü olay meydana geldi. Çin'in Xinhua Haber Ajansı raporuna göre devlet, bir çatal ile grup çıktı hükümeti ve yerel polis karakolu, çok sayıda kişinin ölümüne saldırdı olduğunu. Yerel iletişim bloke edilirken, duyurmaktan ölüm ölü Çinli medya sayısı başlangıçta 27 kişiden 35 kişi artmıştır.
Ancak, kendi RFA tarafından soruşturma ve görülen 46 kişi en azından öldü, ve o alarma üzerine yayılmış ve bir helikopter uçmak olmasıdır.

Kaşgar ilçe Mararubeshi idari 21 kişi öldürüldüğü olay bu yıl 23 Nisan oluştu. Bu tür olayların sık sık meydana, ve Çin hükümeti de, aynı zamanda, var ve Uygurların bastırılması diliyle 5 Temmuz 2009 Urumçi sonraki olayın neden, din, kültür ve göç gençleri zorla gaiplik ve birçok insanın tutuklanması, hatta yasadışı baskınları içeren sıkı izleme sistemi, üzerinde bulunan.

Bu süre bu olay, bu bir deyim söyleyerek kök nedeni, Çin hükümetinin, WUC, kendi soruşturma ekibi tarafından davanın bu doğrulama ve soruşturma ile Uygurlar politikasının başarısızlığı nedeniyle verilen Biz daha sonra benzer bir olayı önlemek için, Çinli yetkililere çağrıda bulunuyoruz.

Çin hükümetinin baskıcı politikaları Rebiya Japonya'yı ziyaret Dünya Uygur Kongresi başkanı ile birlikte kendi nedenleri olay olduğu için, yer bu zaman aldı, Japonya Uygur Derneği, Dünya Uygur Kongresi çatısı altında bir örgüt de önce Çin Büyükelçiliği protesto Ben hattı var.
Biz katılım herkese arıyoruz.

Rehberlik "Piqan idari Rukuchun Olayında karşı Çin büyükelçiliği protesto"
[Buluşma yeri] önce Azabu vergi dairesi
30 Haziran 25 yıl [Tarih] Heisei (Sun) 14:30 seti başlangıç
Protesto 15:00 başlayın

WUC ve Rabiya Kadir başkanı tartışmalardan eylemi gerçekleştirmek için orada çağrıldı.
Yarın, 30 Haziran protesto etmek için elçilik önünde yapacağız.
Bu ani bir duyuru olduğunu, ancak bize katılmak edebilmek için, kim zaman izin teşekkür ederim.
5 kişi ※ Her Ben elçilik protesto yapmak. Personel ve kişi güvenliği talimatları izleyin lütfen.

[Googlemap lat = "35.657742" Ing = "139.726962" align = "left" width = "300px" height = "150px" zoom = "15" type = "G_NORMAL_MAP"] Tokyo, Minato-ku, Nishi-Azabu 3-chome, 3-5 / googlemap]

◆ پىچان لۈكچۈندىكى ساقچىخانىغا ئوت قويۇپ ھۇجۇم قىلىش ۋەقەسىدە ئاز دېگەندە 45 كىشى ئۆلگەن

http://www.rfa.org/uyghur/xewerler/kishilik-hoquq/lukchun-06272013225447.html