Haber ve bilgi

Share on Facebook
Bookmark this on Google Bookmarks

Haber ve bilgi

◆ için ~ urupan ilçe Piqan idari Rukuchun olayın kapsamı

Xinhua Haber Ajansı ölüm isyan, [= HayashiNozomi Pekin, Şanghay] = Kimujunhime Sincan'da 27 kişi rapor
26, Çin devlet Xinhua Haber Ajansı (İngilizce) ayaklanmalar Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi'nin Rukuchun içinde kuzeydoğu bölümünde, 27 kişi vatandaşlar ve polis memurlarının toplam öldürüldü ve üç kişiyi oluştu ve yaralı, aynı gün sabah söyledim. Böyle bir "çete" ile bir bıçak gibi hükümet binaları ve birden ateşe verildi, yerel polis karakolu, polis aracına saldırdı. Sitenin etrafında abluka, yetkililer yüksek uyarısı koydu.
Xinhua milleti ve yaralıların söylemedi, ama 26, Uygurlar Guangdong Han Çinli oyuncak fabrikasında ölümüne dövüldü olaydan dördüncü yıl çarptı. Han ve Uygur Temmuz 2009 yılında büyük bir çarpışma neden olmuş, bu olayın ardından özerk bölgede yaklaşık 2.000 kişi zayiat vardı. Ayaklanmalar ve etnik çatışmaların arka bu kez o bir olasılık vardır.

→ buraya bakın lütfen.

◆ kapsama Japonya Labia cumhurbaşkanı ziyareti "Japon-Uygur özgürlük için dayanışma forum" ile ilgili bilgi

"Daha sıkı etnik politika," Dünya Uygur Kongresi Başkanı习体sistemi

"Dünya Uygur Kongresi" Rabiya Kadir baş sürgündeki bir Uygur organizasyon Japonya'da, 20 geldi, ben Tokyo'da bir basın toplantısı oldu. Xi Jinping (Shichinpin) devlet başkanının atanmasından sonra, ben eleştirdi "Çin hükümetinin etnik politika daha önce sıkı hale gelmiştir" dedi. Polisten büyük bir Uygur halkının Çarpışma ve Nisan ayında meydana, 21 kişi Sincan Özerk Bölgesi'nde öldü. Özel kuvvetler ve polis özerk bölge Han insanlar göç birçok kişi tarafından gibi birçok Uygur, terörle mücadele adına öldürme ise, Kadir basın toplantısında Uygurların baskıyı teşvik gibi, dedi, Ben ciddi eleştirildi. Kadir Sayın 习 政 hakları ile diyalog çalışmışlardır, ama fark olmamıştır diyor.

→ buraya bakın lütfen.

◆ Bu Dünya Uygur Kongresi tarafından açıklandı olaydan Mararubeshi bağımsız bir soruşturma talep denir.

http://www.uyghurcongress.org/en/?p=20278

Şiddet: (Tomoesuwae Çince adı) eyaletinde geçtiğimiz Salı günü (23 Nisan 2013) ölü Mararubeshi insanların 21 bırakarak bir sonucu olmuştur. Eleştiri Uygur halkına Çin resmi medyasında "terörizm planlanan" acil oldu. Ancak, şüphecilik sadece bu olayın niteliğine göre artmıştır. Geçmişte Trend durum, olayın ardından resmi açıklamada, bu bölgede Uygur halkına devletin bastırılmasını haklı bir neden "planlama terörist" endikasyonlar haline gelmiştir edilir gibi . Bu Uygurların arasında toparlama binlerce böyle bir atmosfer sonuç daha Uygurların haklarına ve temel özgürlüklere ilişkin kısıtlamalar neden sıkı isabet darbe geleneksel aktiviteyi ima budur. Pekin biri başarılı, bu tür olayların, onlar iddia nerede meydana geldiğini kanıtlamak, inandırıcı topluluk veya uluslararası unsurları sağlamak için sıkıca Tekken korumak için hangi örneği yoktur. Çin resmi duyuru resmi medya iletilir,

→ buraya bakın lütfen.

Ben Ev dönmek