کنگره جهانی اویغور خواستار آرامش و احتیاط بعد از حادثه پکن در 2013 اکتبر 28

2013 نوامبر 1
Share on Facebook
Bookmark this on Google Bookmarks

کنگره جهانی اویغور خواستار آرامش و احتیاط بعد از حادثه پکن در 2013 اکتبر 28

اطلاعیه مطبوعاتی - برای آزادی فوری
2013 اکتبر 29
تماس با: کنگره جهانی اویغور http://www.uyghurcongress.org
0049 (0) 89 5432 1999 و یا contact@uyghurcongress.org

کنگره جهانی اویغور است بیش از یک عدم شفافیت دولت در مورد یک حادثه در 2013 اکتبر 28 در نزدیکی میدان تیان آن من در پکن نگران. کنگره جهانی اویغور معتقد است که سانسور اینترنتی دولت چین از جزئیات بیشتر در مورد این حادثه، بازداشت روزنامه نگاران در خارج از کشور را پوشش داستان و سکوت رسمی نشانه های عمومی هرگز یک حساب کاربری رایگان و منصفانه از حوادث در پکن شنیدن است. کنگره جهانی اویغور بیان غم و اندوه عمیق خود را در از دست دادن زندگی در پکن در روز دوشنبه و restates رد قاطعانه خود را از خشونت در همه اشکال.

"، امروز، من به آینده از شرق ترکستان و مردم اویغور تر از من همیشه ترس و وحشت گفت:" رئيس جمهور و اویغور رهبر دموکراسی، Rebiya Kadeer در بیانیه ای از واشنگتن، DC کنگره جهانی اویغور. "دولت چین خواهد شد و نه به تردید درست کردن یک نسخه از این حادثه در پکن، تا که به اقدامات سرکوبگرانه بر مردم اویغور تحمیل کند بیشتر است. مقامات چینی جنگ با ترور برای اهداف بدبینانه خود را به فرماندهی برای توجیه اقدامات خشن علیه اویغورها در شرق ترکستان. هیچ نشانه ای ما وجود دارد این زمان هر چیز های مختلف را ببینید، حتی اگر شواهدی از آنچه واقعا در روز گذشته اتفاق افتاده بر روی زمین نازک است. "

دولت چین، از طریق رسانه های رسمی، تاکنون اظهار داشت: پلیس به دنبال دو "مظنون سین کیانگ" در رابطه با این حادثه. اطلاع توزیع به هتل ها در پکن پلیس به طور گسترده ای در اینترنت منتشر شده بود، روز گذشته و نشان مقامات به دنبال دو نفر با نام اویغور. پلیس در پکن هنوز به تایید قومیت از این دو "مظنون سین کیانگ"، و همچنین هر گونه اطلاعات شرکت و انگیزه این حادثه. علاوه بر این، قومیت از این سه نفر معتقد بودند که در ماشین دخیل بوده است در این حادثه هنوز اعلام نشده است.

با این حال، پلیس بازداشت بی بی سی، خبرگزاری فرانسه و روزنامه نگاران اخبار آسمان که قصد گزارش از صحنه با توجه به مقاله واشنگتن پست، سانسور دولت به سرعت در حال حذف پست رسانه های اجتماعی در این حادثه، به ویژه کسانی که نمایش عکس است. جستجوهای اینترنتی در مورد رویدادی به گزارش، بودند مسدود شده است. علاوه بر این، زمانی که در مورد این حادثه پرسید، سخنگوی وزارت خارجه، هوآ Chunying به سادگی به خبرنگاران گفت که تحقیقات در حال انجام بود. هیچ فیلم هایی از این واقعه را در رادیو تلویزیون دولتی، CCTV پخش شد.

فقدان اطلاعات سازگار با رویکرد به حوادث قبلی مربوط به اویغورها گرفته شده توسط مقامات چینی است. پلیس تنها تعدادی از حوادث در شرق ترکستان در تابستان سال 2013 پس از گذشت چند روز را تایید کرد. در مورد حادثه که در رخ داده است Lukchun در تاریخ 26 ژوئن سال 2013، دولت چین در اولین تحمیل تحریم رسانه های داخلی، هر گونه منابع آنلاین به حوادث و روزنامه نگاران در خارج از کشور بازداشت شده اقدام به انجام گزارش در محل حذف شده است. دولت چین پس از آن حادثه Lukchun اعلام کرد که ترور با انگیزه اگر چه توضیحات دیگر بودند در دسترس است.

شک و تردید بیش از ادعاهای چینی از تروریسم اویغور شده اند به طور مداوم در رسانه های خارج از کشور بیان می شود، از جمله نیویورک تایمز 'اد وانگ، بی بی سی و نیویورک تایمز "اندرو جاکوبز.

در دوران "جنگ با ترور"، دولت چین تلاش کرده است تا پیوند مخالفان و گروه های اویغور به تروریسم بین المللی. مقامات چینی همچنان به دفاع از سرکوب خود را در شرق ترکستان به نام مبارزه با "سه نیروهای شیطانی از جدایی طلبی، تروریسم ، و افراط گرایی "با این حال، محققان شک قابل توجهی بر ادعای چین که چهره یک تهدید تروریستی هماهنگ داده است.

کنگره جهانی اویغور رسانه های خارج از کشور می خواهد برای درمان اتهامات مقامات چینی 'ناشی از 2013 اکتبر 28 حادثه با شک و تردید و به گزارش فقدان شواهد به طور مستقل قابل تایید در دسترس برای جامعه بین المللی در مورد ادعای دولت چین از تروریسم اویغور، به جای sensationalizing و گمانه زنی در یک حادثه غم انگیز است.

میدان تیان آن من در سایت از تظاهرات در چین است غالبا. قابل توجه ترین این در حافظه اخیر در سال 1989 اعتراض دموکراسی، که bloodily در 4 ژوئن همان سال سرکوب شد است و افراد نیز مخالفت خود را با سیاست های دولت در میدان تیان آن من، از جمله نشان مرد 42 ساله، که در سال 2011 بیش از یک دعوای حقوقی خود کیفر در مربع است.

کنگره جهانی اویغور نیز نگران آن است که رویکرد چین به این حادثه خواهد به قلع و قمع بیشتر مردم اویغور شود و تحریک سرکوب دولتی شدید در شرق ترکستان. کنگره جهانی اویغور دولت چین است که به آن الزامات قانونی داخلی و بین المللی برای حفاظت از یاد حقوق انسانی همه شهروندان، از جمله اویغورها، که حق دادرسی در بر گرفتن.

تلاش چین برای پیوند اویغورها با تروریسم در تبعیض اجتماعی گسترده تر علیه مردم اویغور است. کنگره جهانی اویغور دولت چین و شهروندان می خواهد تا جوابگوی مردم اویغور در پی این حادثه در 28 اکتبر، 2013. علاوه بر این، کنگره جهانی اویغور جامعه بین المللی می خواهد که با توجه به اطلاعات نشات گرفته از منابع دولت چین، که می تواند به طور مستقل تأیید نمی شود، با سوء ظن و نگرانی عمیق خود اگر چین با استفاده از این حادثه پکن به تشدید سرکوب اویغورها در شرق ترکستان.