حرفه ای از رئيس جمهور Rebiya Kadeer

اضافه کردن به Hatena

حرفه ای از رئيس جمهور Rebiya Kadeer رهئىسى رابىيه قادىر خانىم

Rebiya-Kadeer-WUC رئیس جمهور

Rebiya Kadeer یک رهبر و فعالان حقوق بشر از افراد برجسته اویغور است. Rebiya Kadeer مادر 11 فرزند است، می باشد و همچنین یک تاجر سابق از فروشگاه لباس های شسته شده به طور کلی به یک میلیونر رشد کرده است. او به مدت شش سال بر این اساس که آن را در برابر دیکتاتوری چینی بود به زندان افتاد. قبل از اینکه در سال 1999 دستگیر، او را به عنوان یک بازرگان معروف اویغور شناخته شده بود. و، آن بود افراد معروف در هفتم چین میلیونر جو، دای به انتظارنشسته بودند.

محبت مادر یک فرد، Rebiya Kadeer یک سیاستمدار و نیکوکار است. ساخت و ساز از یک فروشگاه و شرکت های تجاری با دارایی های چندین میلیون دلار آمریکا در اورومچی پایتخت (همچنین به عنوان سین کیانگ Uygur منطقه خودمختار شناخته می شود) شرق ترکستان یک بار، او مدیریت بود. به منظور ارائه به کودکان آموزش و پرورش از اویغور، به کودکان فقیر در خانه خاص، او در یک مدرسه رایگان در سایت از فروشگاه به مدیریت و یا خودش را باز کرد. او یک "جنبش از مادر از هزاران" با هدف تا دسامبر سال 1997 آغاز و به اعتماد به نفس برای ایجاد یک کسب و کار به زنان اویغور. روح کمک های بشردوستانه از او است که به شدت توسط دولت چین به ارزش، در سال 1992 در کنفرانس چینی مشورتی سیاسی و عضو منصوب شد. سپس، در سال 1995، من به عنوان یک نماینده به نشست زنان چین از 4 سازمان ملل متحد حضور داشتند.

اول، Rebiya Kadeer را می خواستم به بود، به بهبود وضعیت اویغورها توسط تلاش مشترک از دولت (دولت چین). او سعی کرد به سخنرانی شجاعانه به مسئولان لوکس، از جمله رئيس جمهور چین در آن زمان، به تشویق بهبود سیاست های سرکوب گرانه و تندرو در برابر دولت اویغور. در محل کنفرانس ملی خلق سیاسی مشورتی ماه مارس سال 1997، او از دولت چین خواست تا حقوق بشر و استقلال به اندازه کافی از اویغورها احترام، برای محافظت از آن. و، یک ماه پیش در ینینگ در 1997 فوریه 5 رخ داده است I تنبیه کردند که دولت چین سوزن مسلح وحشیانه اساس تظاهرات مسالمت آمیز توسط دانش آموزان اویغور تحت فشار بود.

به این دلیل، نگرش نسبت به Rebiya Kadeer از پکن تغییر کرده است.

به عنوان مجازات او، کمیته احراز صلاحیت کنفرانس مشورتی سیاسی محروم است، برای رفتن به یک کشور خارجی ممنوع است. علاوه بر این، آن است که به طلاق از Sudekkuhaji رز شوهر مجبور شد در تبعید در ایالات متحده در سال 1996، پکن تشدید فشار.

در سال 1999، او در (خیابان) راه را برای دیدار با هیأت نمایندگی کنگره آمریکا از دیدن از زندان های محلی از هشت سال در زندان محکوم شده است به اصطلاح "سرقت اسرار دولتی" دستگیر شد.

سازمان عفو بین الملل و دیده بان حقوق بشر در نتیجه تقاضا برای آزادی و محکومیت شدید از سازمان های بین المللی مانند، مورد Rebiya Kadeer چیزی از مشکلات در عرصه بین المللی برای دولت چین تبدیل شده است. در سال 2000، Rebiya Kadeer از زندان در بالاترین جایزه حقوق بشر دیده بان حقوق بشر اهدا شد. در سال 2004، صندوق قایق از نروژ قایق از جایزه حقوق بشر به او ارسال می شود. پس از آن، در تاریخ 17 مارس سال 2005، سه روز قبل از وزیر خارجه آمریکا به بازدید رسمی پکن، او را در زمینه های بهداشت و درمان از زندان آزاد شد.

Rebiya Kadeer، به جنبش حقوق بشر از اویغور به طور فعال از آن روز منتشر شد گرفته شده است. او برای ایجاد "صندوق دموکراسی و اویغور حقوق بشر" در واشنگتن در سپتامبر 2005 اجازه داده شد. در ماه مه سال 2006، او رئيس جمهور در واشنگتن از "انجمن اویغور آمریکا" منصوب شد. سپس، در نوامبر سال 2006، که مقر آن در مونیخ، آلمان "کنگره اویغور جهانی" رئيس جمهور از انتخاب شد. او برای دریافت جایزه صلح نوبل 2005-2006-2007-2008-2009-2010-2011 نامزد دریافت جایزه بود. در حالی که من همچنان به رنگ گل به جنبش حقوق بشر صلح آمیز دولت چین او به طور مداوم، او تا نگاه کرد به عنوان رهبران امیدوار کننده آینده اویغور و، "مادر اویغور" هنوز هم.

پیاده از محل کنگره جهانی اویغور

http://www.uyghurcongress.org/jp/؟p=54

من به بازگشت به ژاپن انجمن اویغور